Hurda Fiyatları Listesi 2022

İstanbul hurda fiyatları listesi 20 Ocak 2022 tarihinde firmamız tarafından güncellenmiştir. Hurda fiyatları bir çok ham madde gibi birçok etkene göre dalgalanmalar yaşayabilmektedir. Bu iniş çıkışlardan olumsuz etkilenmemeniz için anlık hurda fiyatları yayınlamaya karar verdik.

Hurda Bakır Fiyatları

Soyma Bakır Hurdası: 111 TL

Lama Bakır: 106 TL

Kırkambar: 88 TL

TTR Kırma: 86 TL

Antkron Kırma: 93 TL

Külçe Bakır %98: 88 TL

Bakır Talaşı: 86 TL

Hurda Sarı Fiyatları

Araiş Sarı MS-70: 66 TL

Araiş Sarı MS-64: 59 TL

Su Saati: 52 TL

Vana, Musluk vs Sarı Hurdası: 56 TL

Hurda Krom Fiyatları

Krom 304: 23 TL

Krom 316: 28 TL

Hurda Kablo Fiyatları

Antigron Kablo: 42 TL

TTR Kablo: 32 TL

Karışık Kablo: 29 TL

Fare Yemez Kablo: 39 TL

Yer Altı Enerji Kablosu: 51 TL

Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum Tel: 40 TL

Alüminyum Jant: 39 TL

Levha: 39 TL

Profil: 41 TL

Sert Alüminyum: 26 TL

Kompozit Alikobant: 8 TL

Hurda Elektronik Kart Fiyatları

Hurda Anakart Yeni Nesil: 46 TL

Anakart Eski Versiyonlar: 73 TL

Hurda Ram: 291 TL

BGA Chip: 303 TL

Hurda CPU İşlemci Sarı: 1.750 TL

Hurda CPU İşlemci Demirli: 124 TL

İşlemci Taş: 353 TL

Hurda CPU İşlemci Porselen: 1.550 TL

Hurda Telefon Kartı: 205 TL

Harddisk Komple Kutu: 21 TL

Harddisk Kartı: 122 TL

Hurda Pos Cihazı Kartı: 105 TL

Hurda Fiyatları Güncel mi?

Yayınlanan hurda fiyatları piyasa verilerine göre sürekli güncellenmektedir. Ancak işletmemiz anlık hurda fiyatlarını değiştirme hakkını elinde bulundurmaktadır. Ayrıca alaşım ihtimali olan hurda türleri için numune isteyebilmekteyiz. Uzun süredir İstanbul Avrupa yakası hurdacı hizmetleri veren firmamız tüm hurdaları peşin ödeme ile satın almaktadır. Son yıllarda hurdadan altın çıkarma ile ilgili gelişmelere duyarsız kalmayan firmamız özellikle genç girişimcilere destek olmaktadır. Hurda elektronik kartlardan nasıl altın çıkarılır ilgili süreç ve detaylar hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

Hurda alan hurdacı firmaları arasında fiyat yayınlama olayını yapabilen çok az sayıda kuruluştan biriyiz. Çünkü güncel hurda fiyatları hazırlayıp bununla birlikte anlık bilgilendirme yapabilmek oldukça zahmetli bir işlemdir. Web site alt yapısının bunu destekler nitelikte olmasıyla birlikte bunu sürekli takip edecek personellere ihtiyaç vardır. İşimiz zaten bu olmasına rağmen hurdacılık sektörünün sahadaki zorluklarını irdeleyip alt alta koyunca müşterilere yansıyan fiyatlar liste de yoksa çok doğru olmayabiliyor. Teorik olarak fiyatlar arasındaki farklılığı açıklayabilmek doğrudan görevimiz olmamakla birlikte hak yenilmemesi konusunda gerekli açıklamaları yapmayı da zorunlu görmekteyiz. Basına yansıyan adli olayları değerlendirmek haddimiz değil ancak hiç bir kimse de hurda satacak vatandaşı enayi olarak göremez. Değerli müşterilerimizin hurda özelinde fiyat makasını mutlaka sormaları ve makul bir açıklama talep etmeleri gerekmektedir.

Profesyonel anlamda hurdacılık işleri yapan kurumsal firmalar verdikleri fiyatların arkasında durup mantıklı açıklamalarını yapabilmektedirler. Lakin özellikle İstanbul’da son bir kaç yıldır türeyen ve resmen piyasanın yüz karası ki çoğu işletme bile değil şahıs veya şahıslar verdikleri fiyatların gerçeklikle uzaktan yakından alakası yok. Bu simsarlara karşı vatandaşların çok uyanık olmasında yarar vardır. Zira bunlar hurda alacağız derken hurdanızı en ucuza nasıl kapar onun hesabını yapmaktadırlar.

Hurdanızın durumundan veya türünden emin değilseniz lütfen whatsapp uygulaması aracılığı bize fotoğraflarını gönderin. Analiz gerekli görülürse sizinle iletişime geçip hurdalardan parça almak için ekip gönderebiliriz. Hurda eksperlerimiz size hakiki bir değer teklif edecektir.

hurda emtia mıdır hurda fiyatları dövizden etkilenir mi

hurda emtia mıdır hurda fiyatları dövizden etkilenir mi

Güncel Hurda Borsası

Döviz kurları ile doğrusal bir oranla bağlantılıdır geri dönüşüm malzemelerinin fiyatları. Hurdalar ile dolar arasında doğrudan bir ilişki kurmakta zorlananlar için şöyle açıklayalım. Hurda metal ve maden türlerinin tamamı em ithalat hem de ihracat ürünleri olabilmektedir. Bu da değerlendirme de doğrudan Londra Metal Borsası demektir. Ayrıca maalesef ülkemizde yakıt, nakliye, araç gereç giderleri, iş yeri kiraları, elektrik  hatta çalışan personel maaşları bile dolar – euro endeksli işlemektedir. Dövizde yaşanan en ufak bir dalgalanma hurda sektöründe resmen tsunami oluşturmaktadır. Bunun en iyi örneği Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın açıklaması ve Merkez Bankası müdahalesi ile doların düşmesi sonucunda hurdacı firmaların tamamının stoklarında hurda kilit kaldı. Çünkü hali hazırda müşteriye nakit ödenmiş bir hurdanın fiyatı düştü. Dolayısı ile geri dönüşüm fabrikaları hurdaları güncel düşük fiyatlar üzerinden alacağını duyurdu. E elindeki malı yüksek fiyattan alan hurdacı bunu düşükten satsa ciddi zararda. Hoş satmasa da zararda çünkü birçok hurda malzeme oldukça fazla yer kaplamakta ve bunların stoklanması oldukça masraflı olmaktadır. Hurda normal emtia gibi al dursun yükselince satarsın denilebilecek bir şey değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Teklif Al